Що в сайті найголовніше?

Корисно для початківців, які прийняли рішення замовити сайт

10 жовтня 2013 р.

При розробці веб сайту завжди слід враховувати фактори, які забезпечують надійну його роботу. Перш за все, він повинен бути правильно реалізованим як для користувачів, так і для адміністраторів сайту. Для цього необхідно врахувати наступні моменти:

Добре продумана структура новостворюваного сайту, на основі якої розробляється дизайн. На поведінку користувача на сайті не так впливає гарна картинка, як зручне розміщення потрібних елементів сторінки. Так, якщо в інтернет магазині поряд розташувати фото товару, його вартість, умови доставки та кнопку "Купити" - кліки по кнопці "Купити" будуть частіші в порівнянні з таким розміщенням, при якому між фото, ціною та кнопкою розміщено іншу додаткову інформацію. Також конкретно в цьому випадку важливо, щоб вигляд кнопки був максимально привабливим, що також підвищить кліки по кнопці. За рахунок таких, на перший погляд, дрібниць, можна досягти суттєвого збільшення конвертації відвідувачів в клієнтів.

Дизайн, при розробці якого слід враховувати гаму кольорів та їх сприйняття користувачами. При виборі кольорів слід враховувати основні правила їх поєднання, адже часто зустрічаються непогані сайти, але після перебування на таких сайтах більше 1 хвилини хочеться втекти. Все це по причині негармонійності кольорової гами. Також важливо зрозуміти, що кожна галузь, кожен вид діяльності - це унікальні асоціації, привички, історично сформовані інстинкти, недотримання яких може закінчитсь трагічно. Тому для сайтів розважального напрямку використовувати слід насичені кольори, які разять нашу підсвідомість. Для інформаційних насичених новинами порталів тільки переважаючі світлі тони допоможуть втримати публіку.

Верстка, яка забезпечує правильне відображення в різних Браузерах (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Safari). Професійно зверстаний сайт відображається правильно як у різних браузерах, так і на різних розмірах моніторів, планшетів, смартфонів. Чи не найбільшою проблемою сучасних сайтів є помилки при перегляді через смартфони та планшети, а часто зустрічається помилки в самих функціях сайту. Тобто сайт на моніторі діагоналлю 19 дюймів працює правильно і виглядає нормально, а на планшеті все змінилось: елементи позіскакували, перемішались тексти, кнопки "Замовити" не натискаються тощо. Таким чином ми втрачаємо велику частку ринку, яка користується планшетами та смартфонами.

Система керування сайтом​, з допомогою якої Ви маєте легко керувати Вашим сайтом. Ви можете: змінювати кількість, послідовність кнопок, їх назви, тексти сторінок, добавляти мультимедійні файли в потрібні розділи, керувати всіма наявними на сайті компонентами накшталт банерів, голосування, фільтрів, курсу валют тощо. Враховуючи той факт, що над системою керування сайтом працює програміст - від якості її написання залежить безпека сайту. Нажаль, перевірити на скільки сайт надійний та захищений простому користувачу важко, адже для цього потрібні глибокі знанння. Тому цим користуються шахраї, які на початку співпраці обіцяють золоті гори за малу ціну, а коли перед ними ставляться складніші нестандартні задачі - вони зникають. Порада: не користуйтесь послугами фрілансерів. Замовляйте в компаній, які мають хороші сайти в портфоліо. Звертайте увагу на позначку розробника у футері цих сайтів, адже часто в портфоліо ставлять чужі роботи.

Також в сайті обов'язково повинен бути компонент, який забезпечить автоматичне просування Вашого сайту навіть, якщо Ви не будете приділяти цьому уваги, а саме: автоматичне прописування заголовків та коротких описів кожної сторінки сайту, автоматична генерація карти сайту для пошукових систем. А для того щоб просування було максимально ефективним - потрібна добре продумана структура сайту з логічною послідовністю головних розділів та підрозділів, наявністю унікальних текстів на всіх сторінках сайту.

Набір необхідних компонентів відповідно до потреб Вашої діяльності. Наприклад, для готелю необхідними будуть такі компоненти, як: каталог номерів, фотогалерея, онлайн бронювання і т.п. Кожен напрямок діяльності є унікальним і важливо наперед продумати функції, які Вам будуть необхідні, а які абсолютно лишні. Адже сайт повинен задовільняти всі потреби користувачів і водночас бути максимально простим в керуванні.

Чим можна знехтувати, що в сайті є недоречним. Розробивши сайт точно до пунктів вище, Ви знехтуєте такими компонентами, від яких ніякої користі. Знову ж таки, на прикладі сайту для готелю, Вам не потрібні наступні компоненти: лічильники, які тільки псують дизайн і ніякої користі (для статистики є інші опції); вмонтовані в сайт компоненти з інших ресурсів (наприклад Google search, Google translate тощо); надскладні графічні ефекти, які навантажують процесор ПК; великорозмірні фото чи відео або велика їх кількість на одній сторінці, які не завжди є доречними; великий об'єм пам'яті на сервері. Середньо-статистичний бізнес сайт, який ще є ненаповненим займає 5 Мб, тобто для нормальної роботи сайту Вам достатньо буде лише 100 Мб місця на сервері; і багато іншого...

Вгору